Lista aktualności Lista aktualności

„Ogary poszły w las…”

 

Propagowanie walorów przyrodniczych terenów doliny Baryczy oraz wspieranie kynologii myśliwskiej w oparciu o wielowiekowe tradycje, to cele jakie postawili przed sobą organizatorzy pierwszego  Regionalnego Konkursu Pracy Tropowców i Posokowców który odbył się w dniu 22.04.2017r. na terenie Nadleśnictwa Żmigród.

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy we Wrocławiu i Nadleśnictwo Żmigród podjęły się organizacji tego niełatwego zadania i wywiązały się z niego koncertowo.

Baza znajdowała się w kwaterze myśliwskiej w Niezgodzie, a ścieżki tropowe w niedaleko oddalonym Leśnictwie Wilkowo. Komisja sędziowska w składzie: Robert Szymanowicz (sędzia międzynarodowy, przewodniczący), Krzysztof Korybski (sędzia międzynarodowy, członek komisji), oraz dwoje asystentów: Małgorzata Świerczewska i Radosław Bronikowski oceniało pracę psów na tropach. W konkursie uczestniczyło 9 psów ras: ogar polski, gończy polski, posokowiec bawarski i płochacz niemiecki. 8 psów zakończyło konkurencję pomyślnie i otrzymało dyplomy. Wygrał płochacz niemiecki, suczka Colia należąca do Marcina Kałuży. Zawody przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze przy sprzyjającej pogodzie. Na zakończenie Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród Paweł Górski podziękował organizatorom i pracownikom Nadleśnictwa za zaangażowanie i profesjonalizm i oświadczył, że skoro udało się zorganizować zawody na takim poziomie, będzie to impreza cykliczna.

Profesjonalnie przygotowane zadania, miła, koleżeńska atmosfera i piękna pogoda to najważniejsze atuty konkursu, zresztą obejrzyjcie sami: