Lista aktualności Lista aktualności

LAS DOBRY Z NATURY

Październik tego roku zapowiada się piękną pogodą. Z tego powodu zapraszamy Państwa na IV z kolei edycję FESTIWALU KARPIA I LASU, która odbędzie się 6 października w miejscowości Ruda Żmigrodzka.
Podczas tegorocznego eventu Nadleśnictwo Żmigród wraz z zaprzyjaźnionymi Nadlesnictwami, na swych stanowiskach edukacyjnych, przybliży Państwu temat "LAS DOBRY Z NATURY".
W ramach tego zagadnienia nasi leśni edukatorzy przekażą Państwu sporą dawkę wiedzy na temat przyrody, lasu oraz drewna, jego zastosowań w gospodarce i życiu człowieka.
To jednak nie koniec atrakcji. Podczas warsztatów manualnych z leśnikiem (w które z pewnością zaangażujecie się Państwo wraz z całą rodziną), będzie można wykonać własnoręcznie naturalny kosmetyk czy też zabawkę drewnianą.
Kolejną atrakcją, którą zapewni Nadleśnictwo Żmigród będzie pogadanka przyrodniczo- leśna połączona z prezentacją żywych ptaków drapieżnych.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia kulturalno- edukacyjnego, będziecie Państwo mogli odebrać sadzonkę lub nasiona drzew leśnych do hodowli. Z tych kilku ważnych powodów nie może Was tam zabraknąć.
Koniecznie obejrzyjcie co na Was czeka
https://www.youtube.com/watch?v=uW_6bBRS6Rk
Do zobaczenia na miejscu.