Lista aktualności Lista aktualności

LAS DOBRY Z NATURY - podsumowanie

Wydarzenie kulturalno- edukacyjne "LAS DOBRY Z NATURY"

"LAS DOBRY Z NATURY"
6 października tego roku zaskoczył nas nie tylko piękną pogodą, ale również dużą frekwencją osób, które wzięły udział w IV z kolei edycji Festiwalu Karpia i Lasu, który odbył się tradycyjnie w Rudzie Żmigrodzkiej.
Bardzo cieszy nas fakt, że podczas tego wydarzenia tak licznie i chętnie odwiedzali Państwo nasze stanowiska edukacyjne "LAS DOBRY Z NATURY", chłonąc wiedzę na temat lasu i pożytków, jakie z niego czerpiemy na codzień.
To jednak nie wszytsko, w dniach od 1 do 4 października zorganizowaliśmy otwarte warsztaty tematyczne:
LAS DLA ZDROWIA, LAS DLA URODY, LAS DLA SMAKU oraz LAS DLA KONDYCJI,
które wprowadziły uczestników tychże zajęć w tematykę korzyści, jakie płyną z obcowania z lasem i przyrodą. We wspomnianych spotkaniach łącznie udział wzięło ponad 270 osób, a każda z nich wyniosła mnóstwo przydatnej wiedzy praktycznej o tym jak korzystać z dobrodziejstw lasu.
Pragniemy serdecznie podziękować Gminie Żmigród oraz Zespołowi Placówek Kultury, a także Nadleśnictwom: Lwówek Śląski, Milicz, Oborniki Śląskie i Świdnica za owocną współpracę w rozpropagowywaniu wiedzy leśno - przyrodniczej na terenie naszej pięknej Doliny Baryczy. Mamy nadzieję, że wszyscy odwiedzający spędzili z nami udany czas poznając tajniki lasu.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych wydarzeń.