Lista aktualności Lista aktualności

Sadzimy 1000 drzew na minutę!!!!

Wiosna to czas kwitnienia, wzrostu, zapachów i zieleni. Przyroda budzi się do życia.

Dla nas leśników oznacza to intensywną pracę. W tym okresie w miejscu gdzie wcześniej wycięliśmy stare drzewa sadzimy następnie nowy las.

Nie mamy wiele czasu, bo wszystko odbywa się bardzo szybko. Słońce grzeje coraz mocniej, drzewa puszczają liście a gleba w lesie wysycha. Młode drzewka potrzebują dużo wody, a zbyt intensywne słońce i słabe opady mogą zaszkodzić młodemu pokoleniu lasu. Musimy się śpieszyć żeby wykorzystać najlepszy na sadzenie moment.

Co  roku sadzimy na terenie Nadleśnictwa około 900 tys. drzew. Sami musicie przyznać że to nie mało. Potrzebujemy wsparcia i je otrzymujemy. Od kilku już lat w akcji sadzenia pomagają nam przedszkola, szkoły i zakłady pracy . Dla nich to niecodzienne spotkanie z przyrodą stanowi źródło wiedzy o lesie i wspaniałą zabawę. Dla nas to wspaniała pomoc.

W tym roku, w ramach ogólnopolskiej akcji pt.: „1000 drzew na minutę", wspomaga nas w wykonaniu tego zadania , około 500 uczniów z terenu Żmigrodu. W podziękowaniu za dobrze wykonaną pracę każda z grup biorących udział w akcji otrzyma od nas Certyfikat.

 Jak dobrze posadzić drzewo? | Oblicza lasów #16

Tej wiosny sadzenie drzew jest cool. Ty też możesz być cool. Obejrzyj film i dowiedz się jak posadzić drzewo. Wybierz miejsce gdzie je posadzisz i zgłoś się do nas a otrzymasz sadzonkę i certyfikat. Będziesz miał własne drzewo w miejscu przez siebie wybranym.